Taška mikrotenová v roli
Detailní popis produktu
V roli je 250 ks mikrotenových transparentních tašek a v kartonu je 20 rolí.
Do mikrotenových tašek balí nejčastěji své výrobky prodejci potravinářských výrobků, masa a uzenin, ovoce a zeleniny a pečiva.
Tyto HDPE tašky v roli však jsou rovněž nepostradatelným pomocníkem při balení nejrůznějšího nepotravinářského zboží a výrobků.
Naše praktické tříkilové mikrotenové tašky jsou opakovaně použitelné, nepromastí a nerozmočí se.
HDPE fólie, ze které se tyto mikrotenové tašky vyrábí, je tenká, lehká a zároveň pevná.
Díky tomu jsou tyto jednorázové tašky navíc dobře skladné a pro uskladnění nezabírají v provozovnách mnoho prostoru.
Pokud není fólie (respektive taška z ní vyrobena) vystavena ostrým předmětům, je v tahu velmi pevná.
Značka ideal pack® reprezentuje naši vlastní produktovou řadu výrobků, vlajkovou loď naší nabídky. Garantujeme u ní ideální a neměnné parametry obalových materiálů určených především pro balení potravin a pokrmů.
Mikrotenovými taškami lze dobře nahradit tašky papírové.
Při výrobě papírových obalů se vedle kácení stromů a těžby dřeva v neposlední řadě spotřebovává rovněž velké množství v dnešní době stále vzácnější vody.
Papírové výrobky jsou velmi objemné, oproti taškám z mikrotenu mnohem méně skladné. Jejich přeprava a skladování je tak mnohem náročnější, než jak je tomu u HDPE tašek. Papírové tašky a sáčky se navíc snadno poškodí a rozmočí. Nejsou odolné ani vůči vlhku a vodě, ani vůči mastnotě.
Tím se stávají obalem sloužícím obvykle po mnohem kratší dobu, než jak je tomu v případě tašek plastových.
Mikroten je navíc velmi dobře recyklovatelný materiál a odpad z těchto výrobků obvykle končí vytříděný v recyklačních linkách a připravený k dalšímu využití.
Mikrotenové tašky dodáváme v mnoha druzích a variantách.
Mikrotenové tašky transparentní, mikrotenové tašky barevné a mikrotenové tašky s potiskem i mikrotenové tašky pruhované.
Mikrotenové jednorázové tašky dodáváme rovněž v mnoha rozměrech a tloušťkách a tyto mikrotenové obaly tak odnesou jak malý a lehký, tak objemnější nákup.
Mikrotenové tašky v transparentní variantě jsou vhodné pro krátkodobý kontakt s potravinami.
Mikrotenová taška je plně recyklovatelný jednorázový obal.
Výhody mikrotenových tašek v roli
- Hygienické
- Recyklovatelné
- Vodě i mastnotě odolné
- Opakovaně použitelné
- Tenké a pevné
- Ekologické
- Všestranné využití (komerční i soukromé účely)
- Testované, certifikované, atestované
- Vhodné ke styku s potravinami
- Nenáročné na transport a skladovací prostor
- Možnost potisku dle přání zákazníka
Trocha historie mikrotenových tašek
Za myšlenkou použít HDPE materiál (tzv mikroten) pro jednorázové obaly, zejména mikrotenové tašky, stál v 60 letech minulého století švédský ekolog Thulin.
Vadilo mu, že se v jeho zemi pro výrobu papírových obalů kácí tak obrovské množství stromů a při následném zpracování dřeva na buničinu je spotřebováváno a poškozováno velké množství pitné vody. Proto po vynálezu tohoto nového materiálu přišel s myšlenou použít ho pro praktické, opakovaně použitelné obalové materiály.
Díky němu, se místo tašek a sáčků z papíru, časem v obchodech začaly pro balení zboží objevovat stále ve větší míře praktické mikrotenové tašky a mikrotenové sáčky tak, jak je známe dnes.
Mikroten (HDPE) je velmi praktický materiál, ze kterého se vyrábí mnoho užitečných výrobků, jako právě například mikrotenové tašky či mikrotenové sáčky.
Tyto obalové materiály, se používají jak při balení nejrůznějších výrobků v obchodech, každý z nás tyto tašky a sáčky z mikrotenu zná také z domova.
Mikrotenové sáčky na svačinu, mikrotenové sáčky do mrazáku, sáčky do košů a mnohé další výrobky, jsou tradiční produkty, které patří k výrobkům každodenní potřeby.
Mikrotenové tašky i mikrotenové sáčky jsou hygienické, praktické, tenké, lehké, nenáročně na přepravu i skladování, ale zároveň jde o relativně pevné obaly, které zákazníkům slouží mnohdy dlouhodobě a opakovaně.
Další předností mikrotenových tašek a sáčků je jejich nepromastitelnost a voděodolnost.
Díky těmto vlastnostem, jsou tyto výrobky předurčeny pro balení určitých druhů výrobků.
Jedná se o ideální materiál pro balení tučných, mastných či vlhkých produktů, mezi které patří nejrůznější potravinářské výrobky – maso, sýry, uzeniny, lahůdky apod.
Pro tento účel, se obaly z mikrotenu (mikrotenové tašky a mikrotenové sáčky) hodí víc, než například papírové obaly.
Nejčastější mýty o plastových obalových materiálech, jejichž hlavním zástupcem jsou například právě mikrotenové tašky.
V souvislosti s odpadem v mořích, je na místě zmínit jeden velmi rozšířený mýtus, jehož prostřednictvím se snaží prodejci alternativních obalových materiálů ve spotřebitelích v české republice pocit viny v případě, že konkrétní zákazník používá plastové obaly, jimiž jsou také mikrotenové tašky.
Tím mýtem jsou údajné počty například plastových tašek, plastových brček či plastových kelímků, které po jejich použití končí právě v mořích a oceánech.
V těchto statistikách jde výlučně o účelové a zavádějící informace, které, jak již bylo řečeno, mají přimět zákazníka ke změně v používání těchto výrobků, respektive k jejich náhradě za jiné, tzv. ekologické.
Z české republiky se totiž tyto zmiňované výrobky, v tomto případě mikrotenové tašky v mořích nenachází, ani se nacházet nemohou a to z mnoha důvodů.
Z legislativních, právních i ekonomických důvodů tomu tak zkrátka není. Je to zcela vyloučeno.
Tento odpad do moří umísťují rozvojové státy, státy třetího světa a podobné, s Evropou v tomto směru naprosto nesrovnatelné země, jejichž environmentální uvažování, je na zcela jiné úrovni, než naše, evropské.
Není třeba se tedy jakkoli obávat, že by plastová mikrotenová taška či plastový kelímek použitý v Kolíně či Olomouci, putoval jakousi záhadnou cestou do moře či oceánu.
Dalším podobným mýtem a typickým nástrojem, jak spotřebitele přimět ke změně v jejich úvahách, je opakovaně zákazníky klamně informovat o době, po kterou se například plastový odpad, mezi něž po svém použití mikrotenové tašky patří v přírodě rozpadá.
Mnozí prodejci rádi s těmito čísli pracují a před oči zákazníků kladou grafy a letopočty, kdy se zdá, že každá plastová miska či talíř tu s námi na zemi bude stovky let či dokonce tisíciletí.
Tyto účelové údaje jsou další naprosto zavádějící nepravdou.
Plastové mikrotenové tašky a podobné výrobky v ČR nekončí ve volné přírodě, o to méně v mořích.
Jak již bylo řečeno, většina plastového odpadu ať už vzniká z jakýchkoli výrobků v ČR končí na správném místě, tedy v recyklačních linkách, či specializovaných ekologických spalovnách.
Od doby, kdy se takovýto výrobek (jmenujme v tomto případě třeba právě mikrotenovou tašku) ocitne vytříděný ve žluté nádobě na plastový opad, je jeho cesta do recyklační linky velmi rychlá. Použitá mikrotenová taška putuje kam má a životní prostředí tím pádem nezatěžuje nijak.
Z recyklovaného plastu z těchto mikrotenových tašek se následně vyrábí nové výrobky, které nám slouží po mnoho let a na konci jejich životnosti si svou cestu recyklační linkou zopakují. A takhle stále dokola.
Je tedy možné, že plast, který nás obklopuje, pravděpodobně obsahuje i staré a velmi staré materiály, každopádně však takovéto výrobky nám i naší planetě prospívají a nezatěžují ji.
Není totiž potřeba těžit nové přírodní zdroje. Stačí používat vytříděné plasty, papír a další materiály, které v oběhu již máme.
Plastové jednorázové mikrotenové tašky, mikrotenové sáčky a jednorázové nádobí tak jsou vůči přírodě mnohem méně škodlivé, než jak se traduje a prezentuje.
Česká republika patří k přeborníkům v recyklování!
Jsme dlouhodobě na špici v celoevropském srovnání (paří nám za Belgií 2. místo).
Domníváme se proto, že i používání plastových výrobků z recyklovaných a recyklovatelných materiálů není v našem státě tím hlavním enviromentálním problémem.
Naopak prudký úbytek odpadního plastu v oběhu by mohl vést ke úbytku sítě recyklačních linek u nás a v konečném důsledku by tak mohl vést k potenciálnímu zhoršení recyklování ať už jakýchkoli odpadních materiálů v ČR. Tato zařízení pochopitelně pro svůj provoz potřebují určitý pravidelný přísun těchto surovin.
Odpad z plastu pohozený na ulici nebo mikrotenová taška poletující vzduchem jistě není ničím estetickým ani příjemným, na druhou stranu však takovýto případ není zásadní ekologickou zátěží.
Na rozdíl od asijských států a zemí dálného východu či některých chudých afrických států, kde s odpadem není nakládáno odpovědně a rozumně, kde se mikrotenové tašky povalují v ulicích a kde jakýkoli odpad končí v přírodě a nezřídka kdy také v moři, takováto situace u nás rozhodně není ani nehrozí.
Toto protiprávní a v dnešní době nepředstavitelné počínání by bylo „senzací“, která by jistě by neušla pozornosti ani ekologů ani novinářů, ale ani široké veřejnosti.
Představa, že by kdokoli beztrestně nákladní auta plná odpadu sypal do naší přírody, řek a lesů, je pro nás a naší vyspělou společnost nepředstavitelná.
Navíc by takové počínání bylo v rozporu s českým právním řádem a normami a bylo by postižitelné.
Z celoevropského hlediska lze na zamyšlení zmínit úvahu, že již samotný pohled na čisté evropské pláže i odlehlá mořská pobřeží napovídá, že Evropa, přesto že středozemní moře sousedí i s méně ekonomicky rozvinutými neevropskými zeměmi, není znečišťovatelem moří a oceánů, natož, aby jím mohla být Česká republika.
Odpad je u v ČR pod drobnohledem
Veškerý odpad (nejen plastový) je v české republice sledován a pod kontrolou státních orgánů. Pomocí legislativy a zákonů je jeho pohyb řízen a nakládání s ním je pod dohledem a trvalou kontrolou státního aparátu. Případné nekalé nakládání s odpadem se stalo nelegálním, nezákonným a postižitelným vysokými finančními pokutami a jako takové je rovněž trestněprávně postižitelné.
Evropská unie i česká republika do problematiky nakládání s odpady investovala obrovské finanční prostředky, kterou spolu s nejnovějšími technologiemi při zpracovávání odpadu zaručují, že běžný odpad v České republice již pro životní prostředí nepředstavuje žádnou hrozbu.
Většina komunálního odpadu vyprodukovaného na území české republiky je vytříděno a dále ekologicky zpracováno a přeměněno na další materiál a výrobky.
Menší část tohoto odpadu pak končí v inteligentních zcela ekologických spalovacích zařízeních, kde poslouží pro vytápění bytů a domu. Tyto spalovny patří mezi nejkontrolovanější zařízení na území naší republiky, a proces spalování v těchto supermoderních zařízeních, je pod neustálým dohledem.
Z komínů těchto spaloven v posledních letech vychází dá se říci teplý čistý vzduch.
Nakonec našich krátkých úvah, lze jen pochválit odpovědnost našich spoluobčanů.
Apel na občany ČR, na jejich vědomí sounáležitosti s životním prostředím a na potřebu třídění odpadu, se ve světle výsledků české republiky v této oblasti, zdá být téměř zbytečný a všem z nás za tento odpovědný přístup, patří díky.
Jsme přesvědčeni, že výběr materiálů, které každý z nás pro své potřeby a podnikání používá, je svobodnou volbou každého z nás, kdo žije a podniká ve svobodné, demokratické zemi, kterou je česká republika.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.